Wybieg dla psów w Ustroniu – Park Kościuszki

Wybieg_dla_psow_Ustron
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

.

Panda ostatnio sprawdziła jak biega się na wybiegu dla psów w Ustroniu. Wybieg zlokalizowany jest tuż obok strefy sportu i rekreacji w Parku Kościuszki, w rejonie bulwarów nad Wisłą.

Jest to największy wybieg dla psów na jakim byliśmy. Na uwagę zasługuje wysokie, stabilne ogrodzenie oraz podwójna furtka, zwiększające bezpieczeństwo biegających psów.

Nam bardzo spodobał się również zróżnicowany teren – jest tu miękka trawa do biegania i jednocześnie drzewa dające cień.

Teren jest na tyle duży, że można albo dołączyć do innych psów, albo znaleźć zakątek do siebie. Udogodnieniem są liczne ławki dla opiekunów psów, a także kosze z workami na psie odchody. Psy mogą skorzystać z różnych przeszkód – najbardziej charakterystyczna jest czerwona psia łapa, poza tym dostępne są slalom, tunel, platforma i płotek. Przeczytaj więcej o wybiegu dla psów w Ustroniu >

Niestety, w dniu naszych odwiedzin pogoda była deszczowa, a podłoże i przeszkody śliskie, więc Panda jedynie je obwąchała. Na pewno wrócimy tu razem z Pandą i Ajrisz!

Wstęp jest bezpłatny, a wybieg czynny przez cały rok, całą dobę. Zobacz Regulamin Wybiegu >>

Warto dodać, że wybieg dla psów razem z przyległą strefą sportu i rekreacji został zrealizowany w ramach projektu pn. „Nowy produkt turystyczny Ustronia – strefa sportu i rekreacji w Parku Kościuszki w rejonie bulwarów nadwiślańskich” współfinansowanego przez Unię Europejską. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 2 mln zł.

Zobacz też:

Wybiegi dla psów na Śląsku – mapa

13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów

Zdrowe zasady w psim parku

10 sygnałów uspokajających, które warto znać

6 przemyśleń na temat “Wybieg dla psów w Ustroniu – Park Kościuszki”

 1. ~KaitTe pisze:

  O kurczę! Nawet nie wiedziałam, że tak blisko nas jest wybieg! :)

 2. ~Milena z Hero pisze:

  A już chciałam się tam wybrać. Tylko po co, skoro psy ras uznawanych za agresywne mają być trzymane na smyczy? Mojemu bardzo „proludzkiemu” i „propsiemu” rottkowi widać nie dane jest korzystać z takich wspaniałych psich przybytków. Ciekawe, kto tworzył ten regulamin? Na wybiegu na smyczy, gdzie reszta psów biega luzem?? Jeśli ktoś ma agresywnego (faktycznie, nie z przypiętą prawnie łatką!) psa przecież nie przyjdzie na taki wybieg. Cóż, szkoda.

  1. ~tina i irish pisze:

   Jak najbardziej się zgadzamy. Niestety taki zapis pojawia się w regulaminach różnych wybiegów dla psów. Co ciekawe nie ma go np. w psim parku w Pszczynie, który powstawał w konsultacji ze szkoleniowcem pracującym na codzień z psami. Wydaje nam się, że rozwiązaniem byłoby zwrócenie się do administratora wybiegu z prośbą o konsultację regulaminu z behawiorystą lub instruktorem szkolenia psów. Zdecydowana większość zachowań agresywnych jakie widzieliśmy na wybiegach dla psów dotyczyła psów, których nie ma na liście ras uznawanych za agresywne.

 3. ~jan pisze:

  przepraszam bardzo, mieszkam w Ustroniu, chodzę tam z młodym psiakiem rasy dużej – którego kt potrafi pogonić, co więcej – chodzę tam z 8 letnią córką i widząc niebezpieczne psy – właśnie takie zakwalifikowane jako niebezpieczne (z jakiego powodu tam są?!) nie wszedłbym tam i tyle!

  1. ~Olga pisze:

   Co to znaczy niebezpieczne psy?
   Ps. wybieg jest dla psów, nie dla dzieci 8 letnich, przede wszystkim psy mają się tu dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • Facebook
 • YouTube